Tallinna Maarjamäe Keskuse Asenduskodu

Meie esimese heateo algus ulatub aastasse 2001, kui Revali osad tänased liikmed veel Rävala haruklubina väikest viisi toimetasid ning vastloodud Maarjamäel asuva asenduskodu ühe pere 7 aastased kaksikud meie südame võitsid. Kaksikud on tänaseks ammu oma elu peal, ning heameel oli ka selle alguses neile nii nõu kui sisustusasjadega abiks olla.

Meie missiooniks oli pakkuda pereta jäänud lapsele võimalust näha ka tavapere elu ja tegemisi, mida asenduskodud tihti pakkuda ei saa, kaasates neid meie enda klubi peredega üritustele-matkadele, mäesuusatamisele, teatrisse ja ühistegemistesse, jõulutundesse.

Need suured uudishimust kõige asenduskodust väljaspool oleva vastu tulvil ja tähelepanu ootavad silmad ning klammerduvad lapsekäed on meid seal hoidnud juba 17 aastat. Me ei leidnud eest kinniseid ja raske käitumishäirega lapsi, kellega meil oleks keeruline kontakti saada. Nad on kõik täiesti tavalised lapsed, kellel on lihtsalt olnud veidi teistsugune elu oma rõõmude ja kurbade hetkedega. Täiesti tavalised lapsed, nagu tavalistes kodudeski, kelledest mõned on rõõmsameelsemad ja teised tugevama iseloomuga või ettevaatlikumad.

Asenduskodus on kõik olemas, nad ei ole materiaalses puuduses, vaid lihtsalt veidi isolatsioonis, mida meie püüamegi murda, andes võimaluse osa saada tavaperede maailmast. Näidata neile erinevaid töökohti, võtta neid kaasa klubi peredega matkama, karti sõitma, piknikule, muuseumisse, suusatama, ujuma, kinno, koeraga jalutama. Oleme saanud kahele Maarjamäe noorele võimaldada transpordikulud ja koha ka Lionsi noortevahetuse kaudu suvises laagris, kus on olnud nende elus ainulaadne võimalus kohtuda erinevate kultuurilise taustaga lastega ja elada ka sealses tavaperes. Maarjamäe „meie maja“ lapsed ja pereemad/tädid on 17 aasta jooksul pikkamööda vahetunud,  kuid meie külaskäigud ja ekskursioonid ning ühised tegemised on alati naerusuiselt oodatud.

2016. aastal tegime Maarjamäe peremajas ka klubi naistega remonti. Kõik lastetoad, elutuba ja köök said värske värvi ja tapeedi ning kaasatud olid nii suured kui väikesed majaelanikud. Pisemad said käe valgeks seinu värvides ja suuremad poisid lihvisid männipuidust kirjutuslauad uueks. Enne ei hoolitud oma toast: seintele ning laudadele oli soditud ja kraabitud, oli meie rõõm seda suurem, kui nägime ja kuulsime, et  mitu aastat hiljem, on toad ikka puhtad ning poisid on öelnud, et ise tegin ja nüüd hoian. Eelkõige ongi meie soov Maarjamäe asenduskodu lastele näidata elu teisi külgi ja et kõik on nende jaoks veel võimalik, kui nad tahavad ja püüavad …

Kui soovid panustada Maarjamäe Keskuse laste heaolusse, hakka sponsoriks või tee ülekanne MTÜ LC Tallinn Reval Klubi arveldusarvele EE562200221030656863 . Selgitusse lisa märksõna “Maarjamäe Keskuse Asenduskodu”.