Väikese Joosepi lugu

2021 aasta suvi viis meid kokku väikese pere suure kodumurega. Kohtusime halbades elutingimustes elava 11 aastase Joosepi ja tema armsa vanaisaga. Joosep on tubli ja asjalik poiss, kes lisaks koolis käimisele hoolitseb igapäevaselt oma piiratud liikumisvõimega vanaisa eest.

Perele külla minnes sai koheselt selgeks, et kodu vajab suurt remonti. Haarasime härjal sarvist, panime paika tegevusplaani ja hakkasime ehituseks vajalikke partnereid otsima. Kodu vajas täielikku põranda ümbervahetamist ja mitmeid eluks vajalikke sisustuselemente. Positiivsest küljest vaadates oli perel juba olemas korralikud pesemisvõimalused, voodi ja pesumasin.

Enne ehitustöödega alustamist lähetasime Joosepi ja vanaisa Ranna Rantšosse. Nädal aega sai pere nautida päikeselist puhkust linnast eemal. Rantšo perenaine Ande hoolitses sooja toidu eest ning Joosep sai täiel rinnal lõbutseda, jäätist süüa ja kõiki vahvaid farmiloomasid toita. Täname Andet meeldejääva nädala eest.

Sel ajal kui Joosep ja vanaisa suvevaheaega nautisid käis linnas, pere kodus, usin töö. Esimesed neli päeva olid platsis põrandamehed. Ehituse planeerimise, teostuse ja rahastamise tegid Mitt & Perlebach OÜ ja Hepsor OÜ.

Põrand vahetatud, alustasime seinte pesemise ja värvimisega. Mööbli ja sisustuse hankimisel aitasid meid nii omad sõbrad kui ka Telia. Lõpuks saime koju kõik vajaliku sisustuse, diivanist lauanõudeni.

Viimasel päeval hakkasid kõik pulse tükid omavahel kokku jooksma, vaja oli veel üles seada suur Aatriumi seinakapp. Siin juures oleme tänulikud Aatriumile, kes saatis meile abilise, et see viimane tükk pildist kokku panna.

Õhtuks saigi kõik valmis, viimase asjana enne pere koju saabumist panime lauale ka lilled ja sooja toidu.

LC Tallinn Revalil on suurimalt hea meel, et saime võimaluse luua ühele 11 aastasele poisile veidi helgemad võimalused tulevikuks ning pakkuda vanaisale hingerahu. Usume, et üheskoos saame meie ühiskonda tervemaks ja paremaks muuta.

Soovime kõike head Joosepile ja tema vanaisale!