Jõulurõõm Ukraina lastele

11.01.2023 korraldasime koostöös Lions Clubs Estonia I regiooni klubidega Lilleküla Gümnaasiumi Räägu koolis õppivatele Ukraina lastele Eesti rahvuslikus stiilis jõuluürituse, et tutvustada meie jõulukombeid ja tuua sära laste päevadesse. Vahva ettevõtmine leidis aset Eesti Vabaõhumuuseumis, kus oli kohal ligi 400 last koos õpetajatega.

Lionsklubid korraldasid laste kohaletoomise ja koostöös muuseumiga pandi kokku vahva jõuluprogramm. Vabaõhumuuseumis liiguti gruppidena tarest taresse, kus toimusid mängud ja töötoad. Kohal oli ka jõulutaat, kes lastele kingitusi jagas. Lapsed said esineda, lugeda luuletusi ja teha koos jõulumehega pilti. Oma soovid said lapsed jätta selleks otstarbeks püstitatud soovidepuule. Kolu kõrtsi ees ootas kuum supp ja jook ning magus kringliamps. Päev oli pikk, täis uusi kogemusi, naeru, rõõmu ja ootusärevust, kuid oluline, et rahul olid nii korraldajad kui osalejad.

Üritust kajastati ka erinevates meediakanalites:

Ukrainlaste võitlus on võitlus Euroopa ja meie kodude püsimajäämise eest ja siin ei saa jääda kõrvaltvaatajaks. Me ei tohi väsida Ukraina abistamisest, et meie kodudest ei kaoks elekter, soojus ega joogivesi, ega lapsed peaks minema peitu külma varjendisse.